laszafa.pl

Blog poświęcony tematyce modowej

Uroda

Wyjaśniamy jak pozbyć się blizn po trądziku

Wyjaśniamy jak pozbyć się blizn po trądziku

Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się blizn po trądziku. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się krem na blizny potrądzikowe. Należy pamiętać, że źródłem ogromnej frustracji może być trądzik. Wypryski są przede wszystkim nieestetyczne, ale również wstydliwe oraz bolesne.

Jaki krem na trądzik?

Czasami też zostawiają blizny na całe życie, których ciężko się później pozbyć. W tym artykule podpowiemy, jak uniknąć zmian potrądzikowych oraz przebarwień. Oczywiście jest to bardzo ciężkie, ale przynajmniej można je trochę złagodzić. Warto mieć na uwadze, że ogniskiem stanu zapalnego jest w zasadzie każdy drobny wyprysk. Reakcja skóry jest natychmiastowa i zwiększa się dopływ krwi. To właśnie do powstawania blizn często prowadzi taka reakcja. Trzeba pamiętać, że blizny to efekt regularnie występujących stanów zapalnych skóry. Niestety nie zawsze rany goją się we właściwy sposób. Z reguły towarzyszą im również przebarwienia. Mogą również powstać brązowe ślady, które są określane jako hiperpigmentacja pozapalna. Czasami nawet miesiącami potrafią się utrzymywać takie nieleczone ślady. Najlepiej zakupić krem na blizny u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Wtedy można mieć pewność, że krem będzie wysokiej jakości. Jeśli rozpada się kolagen, czyli wewnętrzny budulec skóry to powstają zmiany potrądzikowe. W celu naprawienia szkód wytwarzana jest tkanka bliznowata. Niestety rezultat nie jest przyjemny dla oka. Niektóre osoby takie zmiany nazywają kraterami. Z kolei dermatolodzy nazywają to bliznowaceniem zanikowym. Ledwo zauważalne pozostają mniej widoczne zmiany potrądzikowe. To oznacza, że zdecydowanie prostszy będzie proces ich usuwania. Trzeba jednak pamiętać, że nigdy nie mamy 100% pewności, że akurat tak się stanie. Oczywiście lepiej zapobiegać niż leczyć i wie o tym każdy.

Leczenie blizn potrądzikowych

Naprawdę długim i kosztownym procesem jest redukowanie przebarwień i zmian potrądzikowych. Wykorzystuje się w tym celu peelingi chemiczne, lasery oraz mikrodermabrazję. Warto dodać, że przebarwienia są czymś innym niż blizny. W przypadku przebarwień dochodzi do zmiany koloru skóry, a nie jej struktury. Brązowe plamy można bardzo szybko zamaskować przy pomocy podkładu lub korektora. Skóra twarzy jest narażona każdego dnia na kontakt z czynnikami zewnętrznymi. To sprawia, że bardzo utrudniona bywa jej regeneracja. Dlatego czasami bardzo długo mogą pozostać z nami blizny po trądziku na twarzy. W celu ich usunięcia najlepiej stosować specjalistyczne zabiegi. Można też wypróbować sposoby domowe, które w niektórych przypadkach mogą naprawdę zadziałać. Warto pamiętać, że wiele osób w różnym wieku zmaga się z problemem przebarwień oraz blizn. W wieku dojrzewania młode osoby cierpią zazwyczaj na trądzik młodzieńczy. W tym wieku blizny mogą być skutkiem poważnego zaniedbana cery, ponieważ nastolatkowie nie zwracają uwagi na to, co nakładają na twarz. Nie warto się za szybko poddawać, jeśli nie zobaczymy efektów po kilku dniach lub tygodniach.

ZAWODOWOKOBIETA

Udostępnij