Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

5 rzeczy, których nie warto dłużej trzymać w męskiej szafie

19 grudnia 2022 Modny mężczyzna

Modny mężczyzna to taki, który potrafi się dobrze ubrać. I to wcale nie oznacza, że musi podążać za modowymi trendami. Wystarczy, że potrafi stworzyć kapsułkową garderobę i pozbyć się niepotrzebnych ubrać. Jakich? Przedstawiamy 5 rzeczy, których nie warto dłużej trzymać w męskiej szafie.

Jakie błędy popełnia mężczyzna, kompletując swoją garderobę?

Do podstawowych błędów popełnianych przez mężczyzn można zaliczyć:

  1. Wybieranie ubrań modnych w danym sezonie, które w kolejnym już nie są uznawane za stylowe zamiast uniwersalnych elementów garderoby, które nie wychodzą z mody,
  2. Kupowanie na promocjach ubrań w atrakcyjnej cenie, które kompletnie się nie przydadzą.
  3. Kupowanie ubrań niedopasowanych do typu sylwetki np. za mały lub za duży garnitur, zbyt szerokie spodnie.
  4. Zakup tanich ubrań, wykonanych z niskiej jakości materiałów, które tracą swoje walory estetyczne już po kilku praniach.
  5. Kupowanie elementów garderoby, które trudno zestawić z pozostałymi ubraniami

Jakich rzeczy nie warto trzymać w męskiej szafie?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że panowie mają zazwyczaj znacznie mniej ubrań od pań. Choć istnieją mężczyźni, którzy lubią dobrze wyglądać, a tym samym mieć w szafie mnóstwo ubrań. Niestety nie zawsze ilość idzie w parze z jakością. Wiele osób wciąż ma tendencje do kupowania rzeczy, których nie warto dłużej trzymać w szafie. Należą do nich:

Kolorowe i wzorzyste ubrania

Kolorowe ubrania są dobrym wyborem, jeśli chcesz się wyróżnić z tłumu. Niestety zazwyczaj nie wiadomo, do czego je ubrać, ponieważ nie pasują praktycznie do niczego. Takich ubrań nie ma sensu trzymać w półce.

Ubrania w nieodpowiednim rozmiarze

Z szafy pozbądź się również za małych, jak i za dużych ubrań, których i tak nie wkładasz na siebie, a zajmują miejsce w szafie. Ewentualnie to za duże możesz zwęzić u krawca.

Ubrania, których nie nosisz

Nie warto trzymać również ubrań, których nie nosisz. Przejrzyj swoją szafę i zastanów się, czy dany element garderoby miałeś na sobie chociaż raz w ciągu roku. Jeśli nie, sprzedaj lub oddaj na cele charytatywne. Zrób miejsce na nowe rzeczy.

Elementy garderoby, które nie pasują do twojego stylu

W Twojej szafie powinny przeważać ubrania, w stylu, jaki nosisz na co dzień. Nie kupuj ubrań na siłę, bo są modne, a takie, w których dobrze się czujesz i masz z czym łączyć.

Zniszczone ubrania

Nie ma sensu trzymać także zmechaconych, zniszczonych ubrań. Nawet jeśli był to prezent os kogoś bliskiego. I tak nie założysz tych rzeczy!

Jak stworzyć kapsułową garderobę?

Aby uniknąć popełniania błędów czy trzymania w szafie zbędnych ubrań, warto stworzyć minimalistyczną garderobę. Męska szafa kapsułowa opiera się przede wszystkim na ponadczasowych, uniwersalnych ubraniach, które stanowią bazę do stworzenia różnorodnych zestawów na różne okazje. Należy do nich klasyczny garnitur, biała koszula, marynarka, spodnie w kant, chinosy, jeansy, eleganckie buty oraz obuwie sportowe. Wystarczy, że połączysz ze sobą poszczególne elementy garderoby, a skomponujesz kilka stylizacji w różnych stylach.

Redakcja laszafa.pl

Nasz zespół ekspertów składa się z pasjonatów mody, urody, lifestyle'u, kosmetyków i zdrowia. Dzielimy się naszą wiedzą, pomysłami na najnowsze trendy modowe oraz skutecznymi poradami pielęgnacyjnymi. Inspirujemy do zdrowego stylu życia, dbania o siebie oraz rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Modny mężczyzna
Modne social media

Jesteś zainteresowany reklamą?

Modne social media