Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Dla kogo peeling enzymatyczny jest dobrym wyborem?

29 sierpnia 2022 peeling enzymatyczny

W Polsce coraz więcej gabinetów kosmetycznych oferuje peeling enzymatyczny, dlatego też warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Olbrzymia popularność wynika nie tylko z dużej skuteczności, ale również z tego, że peeling przeznaczony jest do wszystkich typów cery. Nawet osoby z delikatną i wrażliwą cerą mogą skorzystać z jego olbrzymiego potencjału.

Peeling enzymatyczny co to?

Peeling enzymatyczny najprościej rzecz mówiąc to jeden z najpopularniejszych kosmetyków złuszczających. Warto wyraźnie zaznaczyć, że jest to jedna z najbardziej delikatnych metod złuszczania martwego naskórka. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt końcowy warto stosować peeling przynajmniej raz w tygodniu. Nawet osoby z cerą trądzikową mogą wykonać bezpieczny peeling enzymatyczny.

Jaki skład?

Głównymi enzymami jest papaina, która jak powszechnie wiadomo pozyskiwana jest z owoców papai. Papaina działa rozjaśniająco i złuszczająco. Kolejnym enzymem jest bromelaina, która z kolei pozyskiwana jest z ananasa. Bromelaina odpowiada oczywiście za wygładzanie skóry twarzy. Wspomnianą powyżej papainę można zastąpić ficyną, która powstaje z miąższu fig, a co najważniejsze działa znacznie mocniej. Złuszczające właściwości wykazuje również aktynidyna pozyskiwana z kiwi. Na samym końcu warto wspomnieć o keratolinie. Jest to jeden z najpopularniejszych enzymów pochodzenia biotechnologicznego.

Jak prawidłowo stosować peeling?

Przed nałożeniem peelingu warto dokładnie oczyścić całą twarz. Godne polecenia jest przede wszystkim dwuetapowe oczyszczanie twarzy. Peeling nakłada się identycznie jak zwykłą maseczkę. Peeling należy pozostawić na twarzy na około 15 minut. Po tym czasie można zmyć go wodą albo nawilżonymi wacikami kosmetycznymi. Dobrym pomysłem jest również przetarcie twarzy tonikiem i nałożenie kremu nawilżającego. Peeling najlepiej nakładać 1-2 razy w tygodniu. Warto wspomnieć również o tym, że można go nakładać przez cały rok.

Jak przygotować domowy peeling?

Jeszcze kilka lat temu peeling enzymatyczny wykonywany był wyłącznie w renomowanych gabinetach kosmetycznych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przygotować domowy peeling oczyszczający i odświeżający cerę. Dzięki prostemu zabiegowi można odetkać pory i odżywić skórę. W sklepach i aptekach znaleźć można gotowe peelingi, które w swoim składzie zawierają enzymy z owoców aktywujące się po bezpośrednim kontakcie z wodą. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto wybrać peelingi, które dodatkowo zawierają kwasy hydroksylowe. Mowa tutaj przede wszystkim o rewelacyjnym kwasie mlekowym.

O czym należy pamiętać?

Osoby, które borykają się z podrażnieniami skóry i zaczerwieniami powinny wykonywać peeling enzymatyczny tylko raz w tygodniu. Tej samej zasady powinny przestrzegać również osoby o cerze naczynkowej. Jeżeli nie zauważymy żadnych niepokojących objawów, to można stopniowo zwiększać częstotliwość zabiegów. Jeżeli istnieje taka możliwość to najlepiej upewnić się, czy nie mamy alergii na skład. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że peeling można wykonywać na zagojone blizny.

BIUTI

Redakcja laszafa.pl

Nasz zespół ekspertów składa się z pasjonatów mody, urody, lifestyle'u, kosmetyków i zdrowia. Dzielimy się naszą wiedzą, pomysłami na najnowsze trendy modowe oraz skutecznymi poradami pielęgnacyjnymi. Inspirujemy do zdrowego stylu życia, dbania o siebie oraz rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

frezarka
puder do bakingu

Jaki puder do bakingu?

11 września 2022

peeling enzymatyczny

Jesteś zainteresowany reklamą?

peeling enzymatyczny