laszafa.pl

Blog poświęcony tematyce modowej

Moda

Do czego pasuje woalka ślubna?

Do czego pasuje woalka ślubna?

Woalka jest bardzo popularnym rodzajem ozdób ślubnych na włosy. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat możliwości jej zastosowania w praktyce.

Czym jest woalka ślubna?

Woalka ślubna jest nakryciem głowy, które wykonane zostało z delikatnych materiałów, takich jak na przykład siateczka lub przejrzysta tkanina. Woalka jest ozdobą ślubną, która zazwyczaj zakrywa część twarzy. Można ją wpiąć we włosy symetryczne lub asymetrycznie. Dzięki temu dość dobrze dopasuje się do wybranej fryzury, niezależnie od jej stylu.

Styl woalki ślubnej

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane woalki ślubne, które różnią się między sobą przede wszystkim wyglądem. Mogą być one wykonane w różnych stylach, dzięki czemu z łatwością można je będzie dostosować do swoich indywidualnych preferencji, a także stylu, w którym urządzany jest ślub i wesele. Woalki najlepiej będą się prezentowały w klasycznych kreacjach w stylu vintage. Woalkę można zakładać zarówno do długich, jak krótkich sukni stworzonych z koronki lub innych delikatnych materiałów.

Do czego wybrać woalkę?

Woalka ślubna jest specyficznym rodzajem ozdoby, który nie będzie się dobrze prezentował z każdą kreacją. Dlatego przed zdecydowaniem się na woalkę warto przemyśleć to połączenie. Woalka najlepiej będzie dopasowana do stylizacji w stylu retro oraz klasycznych, dlatego ich wybór na pewno będzie odpowiedni. Oprócz tego woalka dobrze będzie się prezentowała w towarzystwie sukienek w stylu pin-up, które są nieco bardziej rozkloszowane.

Woalka a fryzura ślubna

Woalka powinna być również w odpowiedni sposób dostosowana do wybranej fryzury ślubnej, ponieważ dzięki temu cała kreacja będzie się doskonale prezentowała. Z woalki warto zrezygnować, jeśli wybiera się dość wyeksponowane fryzury, ponieważ ta dekoracja może częściowo zasłonić włosy. Woalka ślubna będzie bardzo dobrze wyglądała na przykład z taką fryzurą jak kok, która jest dość popularnym uczesaniem ślubnym. W przypadku wybrania klasycznego, gładkiego koka warto zdecydować się na woalkę w stylu minimalistycznym, która się do niego idealnie dopasuje.

Woalka z rozpuszczonymi włosami

Woalka to ozdoba, która będzie idealnym rozwiązaniem także do fryzury z rozpuszczonymi włosami, dlatego warto się nad nim zastanowić. Fryzura z rozpuszczonymi włosami będzie bardzo dobrym wyborem, niezależnie od specyfiki ślubu. Na taką kompozycję można zdecydować się zarówno w przypadku ślubu cywilnego, jak i kościelnego. Oprócz tego woalkę można również założyć, jeśli komponuje się fryzurę w formie półupięcia.

Alternatywa dla welonu

Woalka jest doskonałą alternatywą dla welonu, dlatego mogą się na nią zdecydować wszystkie panie, które rezygnują z tradycyjnych welonów. Ten rodzaj dekoracji można nosić niezależnie od posiadanej długości włosów, ponieważ sprawdzi się zarówno w przypadku włosów długich, jak i krótkich. Wystarczy ją w odpowiedni sposób dopasować do pozostałych elementów tworzonej przez siebie stylizacji, a na pewno całość będzie zwracała na siebie uwagę otoczenia.

Udostępnij