laszafa.pl

Blog poświęcony tematyce modowej

Moda

Jaki korektor pod oczy wybrać?

Jaki korektor pod oczy wybrać?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się zielony korektor pod oczy. Radzi sobie doskonale z sińcami oraz workami pod oczami. Niestety bardzo wiele kobiet ma dokładnie ten sam problem.

Czym jest korektor pod oczy?

Sińce pod oczami powodują, że twarz wygląda na pozbawioną świeżości i zmęczoną. W ten sposób wygląda się starzej niż w rzeczywistości. Po źle przespanej nocy warto sięgnąć po korektor pod oczy. Jest on niezastąpiony także po całonocnej imprezie oraz ciężkim tygodniu w pracy. Można śmiało powiedzieć, że w kryzysowych sytuacjach ten kosmetyk jest największym sprzymierzeńcem kobiety. W tym artykule wyjaśnimy, jak dobrać dobry korektor pod oczy, a także jak powinno się go prawidłowo aplikować. Nie jest to zbyt ciężkie, więc nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie poradzić. Warto mieć na uwadze, że z upływem lat skóra pod oczami traci nie tylko elastyczność, ale również gęstość. Zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki, które są szczególnie bolesne dla kobiet. Według kosmetologów to właśnie wokół oczy pojawiają się najczęściej pierwsze zmiany związane z wiekiem. Wynika to z tego, że skóra w tych miejscach jest bardzo delikatna i duża cięższa niż w innych rejonach ciała. Najlepiej zakupić korektor u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Warto dodać, że nie tylko wiek jest przyczyną cieni pod oczami. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że młode kobiety również często borykają się z tym problemem.

Pielęgnacja skóry pod oczami

Najczęściej ze zmęczenia i stresu pojawiają się worki w okolicach oczu. Czasami jest to jednak uwarunkowane genetycznie i wtedy nawet najlepsze kremy nie pomogą. Oczywiście ważny jest styl życia, czyli odpowiednia dieta oraz pielęgnacja. Charakterystyczne worki pod oczami występują także u osób nadużywających alkoholu. Oprócz właściwej pielęgnacji skóry twarzy trzeba pamiętać o kilku trikach makijażowych. Pomogą one skutecznie ukryć wszelkie niedoskonałości. Krem lub serum pod oczy to podstawa prawidłowej pielęgnacji skóry pod oczami. W dobry korektor pod oczy trzeba zainwestować, jeśli chcemy ukryć cienie, które już powstały. Niektóre kobiety uważają, że tradycyjny podkład tuszuje niedoskonałości równie dobrze co korektor. Jest to jednak podstawowy błąd, ponieważ korektor posiada odpowiednią formułę dla wrażliwej skóry w okolicach oczu. Podkłady mają z reguły bogaty skład, który mocno obciążałby skórę pod oczami. Wybór korektorów pod oczy jest naprawdę bardzo duży, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć coś dla siebie. Trzeba jednak pamiętać, że nie istnieje jeden kosmetyk, który będzie w dodatku uniwersalny. Każda kobieta ma inną skórę, dlatego wybór korektora powinien być zawsze indywidualny. U kobiet pracujących w biurze sprawdzi się inny korektor, niż u pań aktywnych. To właśnie na eksperymentowaniu opiera się dobór dobrego korektora pod oczy. W końcu powinnaś znaleźć kosmetyk o idealnej konsystencji i odcieniu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także zakup palety.

HAPPYSUNNYBLOG

Udostępnij