laszafa.pl

Blog poświęcony tematyce modowej

Kosmetyki

Jakie zalety ma maska z węglem aktywnym?

Jakie zalety ma maska z węglem aktywnym?

Maska z węglem aktywnym to coraz popularniejszy produkt kosmetyczny, który wykorzystywany jest do pielęgnacji skóry. Z dobrodziejstwa maski węglowej w pierwszej kolejności powinny skorzystać osoby o cerze mieszanej i tłustej. Jest to także doskonała propozycja dla osób, które mają mniejsze lub większe problemy ze zmianami trądzikami.

Jakie zalety ma maseczka z węgla?

Maska węglowa przypadnie do gustu osobom, które raz na zawsze chcą zapomnieć o wągrach i przebarwieniach na skórze. Węgiel aktywny skutecznie reguluje wydzielanie sebum. Popularny węgiel pylisty wykorzystywany jest nie tylko do produkcji maseczek. Na półkach sklepowych dostępne są również rewelacyjne szampony, peelingi, mydła i wybielające pasty do zębów. Olbrzymim atutem jest także to, że maseczkę można zrobić samodzielnie w domu.

Jak działa maseczka z węgla?

Głównym składnikiem maseczki z drewna jak łatwo się domyślić jest aktywny węgiel. W branży kosmetycznej wykorzystywany jest nie tylko węgiel drzewny, ale również węgiel kamienny. Opisywany węgiel aktywny wyróżnia się bardzo dużą powierzchnią wchłaniania, dlatego też jest idealnym środkiem pochłaniającym i skutecznie neutralizującym nieprzyjemne zapachy. Węgiel aktywny radzi sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami i niebezpiecznymi substancjami toksycznymi. Mowa tutaj przede wszystkim o metalach ciężkich. Warto wspomnieć również o tym, że maska z węglem aktywnym działa antybakteryjnie.

Jak samodzielnie przygotować maseczkę?

Maska węglowa dostępna jest w bardzo wielu wersjach, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dopasować produkt do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Węgiel aktywny jest bardzo uniwersalnym składnikiem. Skutecznie działa on nie tylko w pojedynkę, ale również jako dodatek do różnorodnych kosmetyków. Warto wspomnieć także o tym, że każdy człowiek ma nieco inną skórę. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że warto przetestować kilka wersji, dzięki czemu będzie można dopasować maseczkę do swojej cery.

Najważniejszym elementem maseczki jest oczywiście jedna łyżeczka węgla aktywnego. W każdej aptece bez problemu można kupić węgiel aktywny w postaci tabletek, które trzeba rozbić na proszek. Problemu tego nie ma, gdy postawi się na węgiel aktywny w kapsułkach. Do proszku dodajemy żelatynę i stosunkowo niewielką ilość gorącej wody. Całą mieszankę należy dokładnie wymieszać. Gdy maseczka wystygnie można ją nałożyć na twarz. Pamiętać należy o tym, aby przed nałożeniem maseczki dokładnie umyć twarz. Dzięki temu odblokujemy pory i znacząco wzmocni się skuteczność maseczki.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również maseczki z węgla, które zmywa się bezpośrednio z twarzy. Maseczkę tego typu wykonuje się poprzez zmieszanie aktywnego węgla i naturalnego jogurtu. Po zmyciu maseczki warto nałożyć krem nawilżający albo specjalne olejki. Przy ściąganiu maseczki można niestety podrażnić nieco twarz, dlatego też warto zadbać o odpowiednie nawilżenie. Satysfakcjonujące efekty będą widoczne już po pierwszym użyciu.

Udostępnij