laszafa.pl

Blog poświęcony tematyce modowej

Moda

Jak nosić kapelusze damskie w zimie?

Jak nosić kapelusze damskie w zimie?

Zdecydowana większość osób nie lubi spadków temperatur, które pojawiają się wraz z nadejściem jesieni oraz zimy. Lekkie ubrania i obuwie zostaje schowane głęboko w szafie. Na topie znajduje się ciepła garderoba, dająca poczucie komfortu. W tym okresie nie można zapominać o nakryciach głowy, które mogą zdecydować o czyimś zdrowiu lub chorobie. Wydawać by się mogło, że jesienno-zimowa aura wymusza konieczność noszenia ciepłych, wełnianych lub polarowych czapek. Jak się jednak okazuje, wśród kobiet stają się coraz bardziej popularne kapelusze w zimowym okresie.

Dobry kapelusz dla każdej kobiety

Jak nosić kapelusze damskie w zimie? Można by powiedzieć, że na głowie, ale na pewno nie będzie to odpowiedź dla wszystkich satysfakcjonująca. Tak naprawdę wszystko uzależnione jest od tego, z jakim typem kapelusza ma się do czynienia.

Bardzo popularne są kapelusze z dużym rondem, które goszczą na głowie wielu kobiet. Trzeba jednak dołożyć wszelkich starań do tego, aby korona (czubek) kapelusza swoim kształtem została dopasowana do owalu twarzy pani. Do wyboru są te kapelusze w różnych kolorach. Ten najbardziej uniwersalny to czarny, który będzie można dopasować do oficjalnych, jak również codziennych outfitów. Tego typu nakrycie głowy będzie świetnie prezentować się w towarzystwie skórzanej kurtki i wysokich kozaków, sięgających aż do kolan, posiadających niewysoki obcas.

Melonik na modłę francuską

Mówi się, że kapelusze w swoim kształcie przypominające melonik, dedykowane są tylko dla starszych pań. Moda jednak polega na tym, aby rzucać jej ciekawe wyzwania, więc z takich nakryć głowy korzystać mogą także młode kobiety, które swoimi stylizacjami stawiają na modę francuską. Takie zestawienie będzie naprawdę świetne. Długi lub krótki płaszcz na początek. Do tego odpowiednie botki, które pomogą stworzyć romantyczną stylizację, która będzie mile widziana nie tylko na randce z ukochanym. Z takim kapeluszem, którego rondo może być delikatnie wywinięte, można również pokazać się podczas spotkania z przyjaciółkami.

Welurowe kapelusze na głowie

Mogą nieco przypominać męskie nakrycia głowy, ale kobiety również mają takie wdzięczne nakrycia głowy, wyróżniające się małym rondem. Brzegi są proste i nie uciekają w dół lub w górę. Korona kapelusza jest delikatnie wybrzuszona. Takie nakrycie głowy może stać się towarzyszem codziennych stylizacji, jak również tych eleganckich. Przy takim kapeluszu należy jednak unikać pikowanych kurtek, czy też bomberek, które w okresie zimowym cieszą się dużą popularnością. Do nich również należy dopasować elegancki płaszcz – najlepiej welurowy. Jedność w stylizacji uda się zachować, prezentując ten sam materiał na głowie i na sobie.

Nie brakuje również innych kapeluszy, które wykonane z solidnych materiałów, są w stanie zapewnić przyjemne ciepło w okresie zimowym. To ciekawa propozycja dla tych wszystkich kobiet, szukających ciekawej alternatywy dla czapki.

Udostępnij