laszafa.pl

Blog poświęcony tematyce modowej

Zdrowie

Implanty zębowe – kiedy warto je wszczepić?

Implanty zębowe – kiedy warto je wszczepić?

Za pomocą implantów zębowych można skutecznie uzupełnić nawet duże braki zębowe. Co warto wiedzieć na temat implantologii stomatologicznej?

Implanty uznawane są obecnie za jedne z najnowocześniejszych protez stosowanych w stomatologii. W jakich sytuacjach warto się na nie zdecydować? Jak zbudowane są implanty? Jakie mają zalety i wady? Wszystkie kwestie wyjaśnia klinika wykonująca implanty w Warszawie –  odent.pl.

Kiedy można zastosować implanty zębowe?

Implanty stomatologiczne, nazywane także zębowymi, są rodzajem protez stałych, które używane są w celu zastąpienia naturalnego korzenia zębowego. Są one stosowane u pacjenta, u którego doszło do jego utraty albo konieczności usunięcia.

Ze względu na swoją funkcjonalność implanty stomatologiczne mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też mogą być one wykorzystane w przypadku różnych braków zębowych.

W gabinecie wykonującym implanty w Warszawie –  odent.pl stosuje się je zarówno w przypadku pojedynczych braków, na przykład po nieudanym leczeniu endodontycznym albo po złamaniu zęba, jak i w przypadku braków większych, również przy bezzębiu. Dotyczy to między innymi pacjentów, u których doszło do utraty zębów na skutek wypadków, po ciąży lub po chorobach.

Warto wskazać, że nie ma ograniczeń wiekowych związanych ze stosowaniem implantów stomatologicznych, chociaż mają one określone przeciwwskazania zdrowotne. Dokładne informacje przekaże stomatolog implantolog.

Jak zbudowany jest implant stomatologiczny?

Implanty zębowe są zbudowane z kilku połączonych ze sobą elementów, które stosowane są etapami w trakcie leczenia implantologicznego.

Jako korzeń używany jest wszczep – implant tytanowy, który umieszczany jest w kości żuchwy albo szczęki. Również dostępne są wszczepy stosowane w kościach jarzmowych, które określane są mianem zygomatycznych.

Gdy wszczep dobrze się przyjmie, wtedy można umieścić na nim specjalny łącznik. Na łączniku natomiast umieszcza się widoczne w jamie ustnej uzupełnienie jak korona zębowa, mostek, a nawet cała proteza, która używana jest w przypadku bezzębia – wskazuje stomatolog wykonujący implanty w Warszawie –  odent.pl.

Implanty stomatologiczne – zalety i wady

Przed zdecydowaniem się na implanty stomatologiczne warto zarówno uwzględnić ich zalety, jak i wady. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Implant zębów – zalety:

  • estetyczny wygląd
  • długoletnia trwałość
  • odporność na czynniki zewnętrzne
  • prosta pielęgnacja
  • maksymalny komfort
  • brak problemów z wymową

Implant zębów – wady:

  • wysoka cena
  • długotrwałe leczenie
  • przeciwwskazania zdrowotne

Ile kosztują implanty zębowe?

Wykonanie implantów stomatologicznych związane jest z dość wysokim wydatkiem. Ile trzeba będzie zapłacić za leczenie implantologiczne w dobrym gabinecie albo klinice?

Zwykle koszt w przypadku jednego zęba wynosi około 5 tysięcy złotych. Ceny są wyższe wtedy, gdy trzeba wykonać uzupełnienie większej liczby braków zębowych. W przypadku bezzębia mogą one przekraczać nawet 50 tysięcy złotych.

Dokładne informacje dotyczące cen implantów zębowych można znaleźć na stronach gabinetów. Przekaże je również stomatolog podczas konsultacji implantologicznej.

Udostępnij